A kormányszóvivő bátran szembeszáll a Velencei Bizottsággal
Angolul azért nem meri leírni, hogy ők is Soros emberei.
Angolul azért nem meri leírni, hogy ők is Soros emberei.
Egyoldalú képet festett Magyarországról Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a Bloomberg amerikai hírügynökség június 1-jén megjelent cikke, amelyben Orbán Viktor miniszterelnököt az Európán az utóbbi években végigsöprő és a kontinens megosztásával fenyegető populista hullám kulcsfigurájának nevezték.
Lázár János távozása után sem tesz le a kormány arról, hogy kiállítsanak valakit, aki hosszan beszél.
Kovács Zoltán kormányszóvivő válaszolt a Politico egyik cikkére.
A szóvivő úgy tűnik, marad a posztján, de a Kormányinfókon nem biztos, hogy részt fog venni.
A kormányszóvivő a Washington Postban megjelent olvasói levelében reagált a lap egy korábbi cikkére, amely a hazai demokrácia helyzetével foglalkozott, és igen erős kritikát fogalmazott meg Orbánnal és a Fidesszel szemben.
Kovács Zoltán kormányszóvivő egy általa mókásnak vélt animált képpel zárta a pártja számára sikeres napot a Twitteren.
Halász János, Kovács Zoltán és Gulyás Gergely szerint is pozitív a magas részvétel a választáson.
Az álhíreket Magyarországon jóval régebb óta használják, mint máshol, Habony pedig 2002 óta használja hatékonyan a közösségi médiát és épít Fidesz-közeli médiahálózatot. Habony persze nem nyilatkozott a lapnak.
Orbán Viktor sötét jövőképet vizionál arra az esetre, ha április 8-a után nem kezdheti meg harmadik ciklusát a mostani magyar kormány. Az ellenzék a korrupció miatt aggódik, és azért is, mert április 8-a után szerintük tovább csúszhat a lejtőn a magyar demokrácia.
Röszkénél is Sorosék szerveztek zavargást a kormány szerint. A rendelkezésre álló adatok és " az összes tapasztalat" erre utal.
Kovács Zoltán kormányszóvivő meghívta a Békemenetet az állami ünnepeségre, Orbán Viktor beszédjére. És a két program véletlenül sem üti egymást.
Kovács Zoltán kiválasztotta a világgazdasági válság legsúlyosabb évét, hogy bebizonyítsa: van, aminél most jobb az élet Magyarországon.
Túlélte Bécset Lázár János, és nőnapon állt a sajtó és az ország elé, hogy elmondja, miért ad 12 ezer forintos gázárkedvezményt a kormány a családoknak egy hét tél után, a választások előtt. Kiderült, 70 milliárdba kerül az extra Erzsébet-utalvány és a gázár-rezsicsökkentés. A rezsicsökkentésnek semmi köze a szavazatvásárláshoz, ez sértés, jelentette ki a miniszter. Lázár beszélt Bécsről is - a videó Orbán Viktornak is tetszett.
Súlyos állításokat megfogalmazó anyagot hozott le a BBC a magyarországi roma gyermekek helyzetével, illetve intézeti gondozásukkal kapcsolatban. Kovács szerint a riport csupán kampányfogás.
Nick Thorpe már közel 30 éve tudósítja a világot a magyarországi eseményekről a BBC munkatársaként.
Kovács Zoltán szerint a Guardian újságírója nem tartotta be a játékszabályokat a Kormányinfón, ezért nem panaszkodhat, hogy nem kapta meg a szót, amikor megkaparintotta a mikrofont. És különben is: elfogult a kormánnyal, hitelteleníti a lapját – bár az nem egyértelmű, hogy ettől miért nem kérdezhetett.
A Nézőpont Intézet kutatása azt mutatja, egyre több kritikus cikk jelenik meg Magyarországról külföldön. Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint koordinált támadás zajlik Magyarország ellen.
Az OLAF jelentése csak "véleményjelentés", és az ott dolgozóknak is lehetnek politikai elfogultságaik - bár ez a 4-es metró ügyében fel sem merült. Nem lépünk ki az ENSZ-féle migrációs tárgyalássorozatból, viszont egyre jobban megéri napelemparkot létesíteni földműveseknek. A Kormányinfón Lázár hangja elcsuklott, Kovács Zoltán majdnem kivezettetett egy külföldi újságírót, aki később sem kérdezhetett. Lázár biztos abban, hogy a Fidesz nyeri a választásokat, és nem lát abban gondot, hogy Homolya Róbert és baráti köre még mindig ezer szállal kötődnek a magyar közbeszerzésekhez.